چه نوع تراول ماگی نوشیدنی را گرمتر نگه می دارد: پلاستیکی، استیل ضد زنگ یا سرامیکی

چه نوع تراول ماگی نوشیدنی را گرمتر نگه می دارد: پلاستیکی، ضد زنگ یا سرامیکی

برای افرادی که باید نوشیدنی‌شان را در هر لحظه و هر جا همراه خود داشته باشند، تراول ماگ یکی از ضروری‌ترین وسایل مورد نیاز آن‌ها است. اما تراول ماگ‌ها نیز انواع مختلفی دارند که میزان گرم یا سرد نگه داشتن نوشیدنی در آن‌ها، با یکدیگر متفاوت است. بنابراین سوالی که پیش می‌آید این است که گرم نگه داشتن نوشیدنی در تراول ماگ چگونه است؟

عوامل مختلفی مانند جنس، نوع درپوش و حجم نوشیدنی، تعیین‌کننده میزان گرم یا سرد نگه داشتن نوشیدنی درون این ماگ‌ها هستند. اگر قصد خرید تراول ماگ دارید، نکات این مقاله کمک می‌کند تا یک تراول ماگ با حداکثر نگه داری گرما تهیه کنید. پس همراهمان بمانید.

کدام تراول ماگ نوشیدنی را گرمتر نگه می‌دارد؟ استیل یا سرامیک

تراول ماگ چند ساعت نوشیدنی ها را گرم نگه می دارد؟

تراول ماگ‌های مختلف تحت‌تاثیر عوامل متعدد، دمای نوشیدنی‌ها را متفاوت با یکدیگر ثابت نگه می‌دارند. بنابراین برای پاسخ به این سوال، باید کیفیت ساخت ماگ، جنس بدنه، حجم نوشیدنی و نوع درپوش آن را بررسی کنید. همچنین نباید انتظار داشته باشید که تراول ماگ به‌خوبی فلاسک، دما را حفظ کند. بااین‌حال به‌طور کلی میزان گرم نگه داشتن نوشیدنی در تراول ماگ‌های مختلف، چیزی بین 4 تا 8 است که این زمان بسته به کیفیت ساخت، می‌تواند کمتر یا بیشتر نیز باشد.

خرید تراول ماگ استنلی

انواع جنس تراول ماگ

همان‌طور که اشاره کردیم جنس یکی از عوامل مهم در تعیین کیفیت تراول ماگ است. جنس‌های مختلفی در بازار وجود دارند که تولیدکنندگان برای تولید ماگ از آن‌ها استفاده می‌کنند. بعضی از این آن‌ها مانند استیل ضد زنگ، سرامیک، شیشه و پلاستیک محبوبیت بیشتری دارند. جنس‌های دیگری مانند سفال و چوب نیز با وجود محبوبیت برای تولید ماگ، برای تولید تراول ماگ خواهان چندانی ندارند. هرکدام از این متریال‌ها به‌دلیل ویژگی‌های متفاوتی که با یکدیگر دارند، قابلیت‌های منحصربه‌فردی را در اختیارتان قرار می‌دهند که با یکدیگر آن‌ها را در زیر بررسی می‌کنیم.

 • برای گرم نگه داشتن نوشیدنی در تراول ماگ، اولین گزینه پیش رویتان تراول ماگ استیل است. این نوع از ماگ‌ها که در ساختار بدنه‌شان فولاد ضد زنگ وجود دارد و با استیل عایق شده‌اند، قابلیت حفظ دمای خوبی برای نوشیدنی‌های سرد و گرم دارند. همچنین این نوع ماگ به‌ دلیل مقاوت بالای بدنه خود گزینه بادوامی به‌حساب می‌آید و علاوه‌بر آن، با وجود قابل بازیافت بودن و به‌کار نرفتن مواد شیمیایی در ساختار خود انتخاب سالمی است. اگر نگران حس طعم فلز هستید، این مزه پس از چندبار استفاده از ماگ و شستشو از بین خواهد رفت.
 • اگر به‌دنبال گزینه‌ای مقرون به‌صرفه، سبک و قابل حمل در مسیرهای تردد رایچ زندگی رومزه‌تان می‌گردید، تراول ماگ پلاستیکی انتخاب خوبی به‌نظر می‌رسد. مدت گرم نگه داشتن نوشیدنی در تراول ماگ پلاستیکی چندان زیاد نیست، اما این مدل دوام بالایی دارد. از معایب این نوع ماگ نیز می‌توانیم به ناسازگاری با محیط زیست و تاثیرگذاری بر طعم نوشیدنی‌ها اشاره کنیم.
 • اگر زیبایی و شیک بودن تراول ماگ بیشتر از قابل حمل بودن آن برایتان اهمیت دارد و نمی‌خواهید طعم نوشیدنی در ماگ تغییر کند، می‌توانید تراول ماگ شیشه‌ای تهیه کنید. در ساختار این ماگ‌ها شیشه دوجداره به‌کار می‌رود تا قابلیت حفظ دما را داشته باشند. بااین‌حال به‌دلیل شکننده بودن جنس بدنه، بهتر است این ماگ‌ها را جابه‌جا نکنید و در یک مکان مشخص از آن‌ها استفاده کنید.
 • تراول ماگ سرامیکی آخرین گزینه رایج پیش رویتان است. این نوع ماگ بی‌شباهت با ماگ شیشه‌ای نیست، اما میزان گرم نگه داشتن نوشیدنی در تراول ماگ سرامیکی بیشتر از شیشه‌ای است. این ماگ‌ها نیز شکننده هستند و گزینه مناسبی برای حمل و نقل به‌حساب نمی‌آیند. اما این امکان را در اختیارتان قرار می‌دهند تا با قرار دادن ماگ حاوی نوشیدنی در ماکروویو، آن را گرم کنید.
خرید تراول ماگ

تراول ماگ ها چگونه قهوه را گرم نگه می دارند؟

تا این‌جا به دفعات به عوامل تعیین‌کننده گرم نگه داشتن نوشیدنی در تراول ماگ یعنی جنس و مواد به‌کار رفته در ساختار، نوع درپوش و حجم ماگ اشاره کردیم. هرکدام از این عوامل می‌توانند تا چندین ساعت بر میزان حفظ دمای داخل ماگ تاثیر بگذارند. در جدول زیر نقش هر عامل را واضح‌تر توضیح می‌دهیم.

حتما بخوانید  ابزارهای مناسب برای تهیه قهوه
عاملمیزان تاثیر گذاری
جنس و مواد به‌کار رفته در بدنهمیزان انتقال گرما در مواد مختلف با یکدیگر متفاوت است. اجناسی مانند پلاستیک، شیشه و سرامیک ظرفیت گرمایی ندارند و نمی‌توانند دما را در خود حفظ کنند. همچنین گرما را به‌راحتی از خود انتقال می‌دهند و به‌دلیل ساختاری که دارند، امکان اضافه‌کردن عایق به آن‌ها وجود ندارد. در مقابل ماگ‌های استیل دما را در خود نگه می‌دارند و با اضافه شدن یک لایه عایق، از انتقال گرما جلوگیری می‌کنند.
نوع درپوشدرپوش کیپ و عایق، از قرار گرفتن نوشیدنی در معرض هوا جلوگیری می‌کند و با این‌کار، از هدررفت گرمای داخل جلوگیری می‌کنند. درپوش‌های ضد ریزش آب‌بندی خلاء نمونه خوبی برای درپوش عایق هستند. همچنین درپوش‌های 360 درجه با فراهم کردن امکان نوشیدن از ماگ بدون نیاز به باز کردن آن، قابلیت حفظ دمای بیشتری دارند.
حجم و اندازههرچه تراول ماگ بزرگ باشد و حجم بیشتری از نوشیدنی را در خود جای دهد، به ‌دلیل فضای هوای بیشتری که دارد میزان گرم نگه داشتن نوشیدنی در تراول ماگ را کاهش می‌دهد. بنابراین معمولا هرچه ماگ کوچک‌تر باشد، دما را بیشتر حفظ خواهد کرد.

نکات مهم در گرم نگه داشتن حداکثری چای و قهوه در تراول ماگ

راهکارهای زیر کمک می‌کنند تا فارغ از سه عاملی که به آن‌ها اشاره کردیم، مدت زمان حفظ دمای تراول ماگ خود را افزایش دهید:

 • برای جلوگیری از انتقال دمای نوشیدنی به ماگ، تراول ماگ خود را چند دقیقه قبل از مصرف با آب داغ گرم کنید.
 • از حداکثر ظرفیت تراول ماگ استفاده کنید تا با باقی نذاشتن هوا در آن، زمان گرم نگه داشتن نوشیدنی را افزایش دهید.
 • برای جلوگیری از اتلاف گرمای درون ماگ، از باز کردن مکرر درپوش آن جلوگیری کنید.
 • برای حفظ دما از تراول ماگ‌هایی که روکش مسی یا آلومینیومی دارند، استفاده کنید.
 • تراول ماگ با درپوش ضد نشست تهیه کنید.

معرفی 5 تراول ماگ با حداکثر نگه داری گرما

به کمک اطلاعات بالا حالا می‌دانید برای گرم نگه داشتن نوشیدنی در تراول ماگ باید به چه نکاتی توجه کنید. در ادامه برای آن که خرید راحتی داشته باشید، 5 تراول ماگ را که کیفیت خوبی دارند، معرفی می‌کنیم.

 • از معروف‌ترین و محبوب‌ترین برندهای تولید کننده تراول ماگ، استارباکس است. یکی از بهترین ماگ‌های این برند نیز که برای سفر و حمل و نقل در کیف مناسب است، تراول ماگ استیل صافی دار استارباکس با ظرفیت 380 میلی لیتر است. این ماگ 100 درصد نشتی ندارد. به‌همین دلیل، برای گرم نگه داشتن محتویات درون ماگ و جلوگیری از ریختن محتویات درون کیف و روی لباس کافی است.
 • از بهترین گزینه‌های موجود در بازار، تراول ماگ استنلی مدل FLOWSTATE است. در این ماگ همان‌طور که از اسمش پیدا است از تکنیک FLOWSTATE استفاده شده که با ایجاد یک عایق بین دیواره‌های داخلی و خارجی، میزان گرم نگه داشتن نوشیدنی در تراول ماگ را افزایش می‌دهد. این ماگ 1.18 لیتری با وجود ظرفیت حجمی بالای خود، دمای یخ را تا 2 روز، نوشیدنی سرد را تا 11 ساعت و نوشیدنی گرم را تا 8 ساعت ثابت نگه می‌دارد.
 • یکی دیگر از پرطرفدارترین ماگ‌های سفری، متعلق به برند تایسو است. در ساخت این تراول ماگ تایسو 55 میلی لیتری، از استیل 304 استفاده شده است که عایق خوبی به‌شمار می‌آید. بهترین عملکرد این ماگ در مدت زمان 6 ساعت است.
 • غیر ممکن است قصد خرید تراول ماگ داشته باشید اما با ماگ‌های برند یونیک مواجه نشده باشید. مدل درجه دار یونیک که ظرفیتی معادل با 500 میلی لیتر دارد، از جنس استیل 304 است. همچنین یک نمایشگر ال ای دارد که می‌توانید در هر لحظه دمای نوشیدنی خود را مشاهده کنید. بهترین عملکرد این ماگ نیز در بازه 6 ساعت است.
 • آخرین مدل تراول ماگ با حداکثر نگه داری گرما که معرفی می‌کنیم، مجددا از برند استنلی است. استنلی 470 میلی لیتری مدل NEVERLEAK کاملا عایق است و به ‌دلیل طراحی جدید درپوش و عایق‌های دو جداره خود، دمای یخ را تا 30 ساعت، نوشیدنی سرد تا 10 ساعت و نوشیدنی‌های داغ را تا 7 ساعت حفظ می‌کند.

سوالات متداول

تراول ماگ ها دمای نوشیدنی های سرد را نیز حفظ می کنند؟

اکثر تراول ماگ‌های قابلیت حفظ دمای یخ، سرد و گرم را دارند. بااین‌حال این زمان متفاوت از دمای نگه داشتن نوشیدنی داغ بوده و در هر ماگ متفاوت از دیگری است.

حتما بخوانید  معرفی برند جی کا؛JiaKang 

کدام جنس تراول ماگ حفظ دمای بهتری دارد؟

اگر به‌دنبال تراول ماگی هستید که حفظ دمای بالایی داشته باشد، تراول ماگ‌های فلزی با عایق استیل بهترین گزینه هستند.

امکان گرم کردن نوشیدنی در تراول ماگ وجود دارد؟

تراول ماگ‌های سرامیکی و پلاستیکی منعی برای قرار گرفتن در ماکروویو ندارند. اما برای جلوگیری از آسیب دیدن تراول ماگ خود بهتر است ماگ‌های فلزی را درون ماکروویو قرار ندهید.

سخن نهایی

افزایش میزان گرم نگه داشتن نوشیدنی در تراول ماگ، یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های افرادی است که از این ماگ‌ها استفاده می‌کنند. این عامل تا حد زیادی وابسته به کیفیت ساخت ماگ، جنس، نوع درپوش و حجم آن است. نکات دیگری نیز که در این مقاله به آن‌ها اشاره کردیم، این زمان را افزایش می‌دهند.

1 دیدگاه برای “چه نوع تراول ماگی نوشیدنی را گرمتر نگه می دارد: پلاستیکی، استیل ضد زنگ یا سرامیکی

 1. اشتراک‌ها: معرفی 12 تا از بهترین مارک تراول ماگ؛ برترین برند تراول ماگ

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.