ابزارهای مناسب برای تهیه قهوه

خرید ملزومات قهوه

مقدمه

فرنچ پرس و انواع دستگاه های مربوط به ساخت و آماده سازی قهوه در سال های اخیر بسیار بیشتر از پیش شده است. نوشیدن یک فنجان قهوه داغ برای همه خوشایند است و به همین خاطر مردم این روزها برای خرید هر یک از این دستگاه ها بیشتر از پیش ترغیب شده اند.

در این میان خرید موکاپات نیز به عنوان یکی از بهترین تجهیزات آماده سازی قهوه متداول شده است. هر یک از این دستگاه ها از ویژگی ها و مشخصه های فنی به خصوصی برخوردار هستند که در ادامه بیشتر در خصوص آن ها بحث می کنیم.

انواع ابزارهای مخصوص تهیه قهوه

برای فراهم کردن یک قهوه ایده آل ابتدا باید ابزارها و وسایل مخصوص آماده سازی این نوشیدنی ها را فراهم کنید. ابزارهای مخصوص تهیه قهوه باید بر اساس نوع قهوه مورد نظر آماده شوند. قهوه ها در دسته بندی های مختلفی آماده می شوند. برخی از آن ها به صورت دمی آماده می شوند و برخی آماده و فوری هستند. مدل های اسپرسو این قهوه ها نیز از محبوبیت بالایی برخوردار هستند و برای ساخت آن ها از ابزارهای به خصوصی استفاده می شود.

مراحل تهیه و آماده سازی این قهوه ها با استفاده از انواع ابزارهای مخصوص انجام می گیرند. در ادامه بیشتر در این خصوص اطلاعات کسب می کنید.

لوازم جانبی تهیه قهوه

تجهیزات مخصوص آسیاب قهوه

برای آماده سازی این نوشیدنی ها در وهله اول به یک آسیاب قهوه نیاز خواهید داشت. در صورتی که از دانه های قهوه طبیعی برای تهیه این نوشیدنی ها استفاده کنید، باید حتما برای آسیاب کردن آن ها یک دستگاه تخصصی و حرفه ای خریداری کنید.

برای آماده کردن هر یک از مدل های قهوه باید سایز و اندازه دانه های قهوه به اندازه باشد. به طور مثال برای تهیه یک فنجان قهوه اسپرسو خوشمه باید حتما دانه های قهوه در ریزترین و نرم ترین حالت ممکن آسیاب شوند. این فرایند ممکن نیست، مگر با استفاده از یک دستگاه آسیاب قهوه قوی و باکیفیت!

این دستگاه ها در مدل های برقی و دستی ارائه می شوند و هر یک از ویژگی ها و مزایای مهمی برخوردار هستند. شما می توانید انواع دسته بندی های آن ها از برندهای معتبر جهانی ارائه می شوند. هر یک از آن ها در حین خورد کردن دانه های قهوه سر و صدای زیادی ایجاد می کنند.

لوازم و تجهیزات قهوه

لوازم مورد نیاز تهیه قهوه

لوازم مورد نیاز تهیه قهوه به نوع قهوه ای که می خواهید تهیه کنید بستگی دارد. به طور کلی، لوازم مورد نیاز تهیه قهوه را می توان به چند بخش تقسیم کرد:

 • قهوه فیلتری
 • قهوه اسپرسو
 • قهوه ترک

فرنچ پرس و کاربردهای آن

یکی دیگر از مهمترین لوازم مورد نیاز تهیه قهوه به کار می روند، فرنچ پرس نام دارد که در مدل های متنوعی ارائه شده و مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه علاوه بر تهیه و آماده سازی قهوه برای مصارف دیگری نیز به کار برده می شوند. کاربرد آن ها برای تهیه موکلت ها و هات چاکلت ها بسیار مهم است و به همین خاطر خرید فرنچ پرس برای این دسته مصارف در مراکز کافی شاپ بسیار بالا است.

شما می توانید در میان مدل های متنوع این محصولات خرید فرنچ پرس خانگی را نیز برای مصارف خود انجام دهید. هر یک از دسته بندی های این محصولات برای مصارف خانگی نیز به کار برده می شوند. تهیه و آماده سازی شیر گرم نیز با استفاده از این دستگاه ها به سهولت انجام می شود.

حتما بخوانید  اهمیت تغذیه سالم برای دانش آموزان و کودکان

هر یک از آن ها برای تهیه فوم شیر نیز بسیار کارایی دارند. این ابزارها برای تهیه سریع و آسان انواع نوشیدنی ها به کار می روند. به همین خاطر نیز میزان استفاده از آن ها هر روز افزایش می یابد. شما می توانید، خرید آن ها را به سادگی در فروشگاه اینترنتی خانه شکلاتی انجام دهید و از کیفیت بالای آن ها لذت ببرید.

لوازم مورد نیاز تهیه قهوه

موکاپات و کاربردهای آن

موکاپات به عنوان یکی از دستگاه های دستی و لوازم مورد نیاز تهیه قهوه به شمار می رود که در سال های اخیر بسیار پر کاربرد شده است. هر یک از این اقلام کاربردی با ساختار شش ضلعی خود تهیه و آماده سازی این نوشیدنی ها را برای شما ساده تر می کنند. شما می توانید انواع دسته بندی های این اقلام را در بازارهای فروش بیابید و مورد استفاده قرار دهید.

 موکاپات در مدل های مختلف بسته به نیازهای مشتریان انجام می گیرد. برخی از مدل های آن ها به صورت روگازی به کار برده می شوند و برخی نیز در مدل های القایی به تولید می رسند. هر یک از آن ها روش استفاده ساده ای دارند. دسته بندی بعدی این محصولات بر اساس جنس آن ها انجام می گیرد. ساختار برخی از این دستگاه ها از نوع آلومینیوم بوده و برخی نیز با استفاده از مواد استیل ساخته می شوند. خرید موکاپات در هر یک از دسته بندی های نام برده شده با قیمت به خصوصی انجام می گیرد.

 شات اسپرسو

انواع شات اسپرسو نیز از وسایل جانبی و مخصوص تهیه انواع نوشیدنی ها به شمار می روند. در کنار هر یک از دستگاه های نام برده شده برای تهیه قهوه در مدل های مختلف، انواع لوازم همراه نیز به کار می روند. پیمانه ها و شات های مخصوص قهوه از مهمترین ابزارهای کاربردی در این زمینه هستند که در مدل های مختلفی ارائه می شوند و ساخت و آماده سازی این نوشیدنی ها را ساده تر می سازد.

شما می توانید با استفاده از این شات ها اندازه گیری های خود را دقیق تر کنید. مرکز فروشگاه اینترنتی خانه شکلاتی بهترین مدل های این محصولات را در دسترس شما قرار می دهد. شما می توانید خرید شات اسپرسو با بهترین قیمت در خانه شکلاتی انجام دهید.

کمکس

قهوه ساز کمکس یک قهوه ساز دستی است که به روش ریختن آب بر روی پودر قهوه عمل می‌کند. این روش را پیتر شلمبوم در سال ۱۹۴۱ اختراع کرد که توسط شرکت کمکس در شیکوپی، ماساچوست به صورت صنعتی توسعه یافت. قهوه ساز کمکس از یک ظرف شیشه ای بلند و مخروطی شکل تشکیل شده است که در قسمت بالایی آن یک فیلتر کاغذی قرار می گیرد. آب جوش به آرامی از طریق فیلتر بر روی پودر قهوه ریخته می شود و قهوه دم می شود.

حتما بخوانید  بهترین و محبوب ترین هدیه‌ای که می‌توان در کریسمس تهیه کرد؟

قهوه ساز کمکس به دلیل ظاهر زیبا و ساده و همچنین طعم قهوه ای که تولید می کند، محبوبیت زیادی دارد. قهوه دم شده با کمکس دارای طعمی ملایم، عطر دار و بدون تلخی است.

ابزارهای مناسب برای تهیه قهوه

انواع لوازم جانبی تهیه قهوه

برای تهیه یک نوشیدنی خوشمزه و لذت بخش باید حتما به لوازم جانبی مخصوص آماده سازی آن ها دقت داشته باشید. برخی از این لوازم جانبی را در زیر مشاهده می کنید:

 1. برای تهیه و آماده سازی قهوه به یک پرتا فیلتر نیاز دارید.
 2. استفاده از تمپر یا لولر نیز در این زمینه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.
 3. پیچر نیز برای آماده سازی یک قهوه ایده آل در کنار دستگاه های حرفه ای و تخصصی تهیه قهوه ضرورت دارد.
 4. انواع فیلترهای کاغذی نیز برای تهیه قهوه از روش های مدرن و امروزی به کار برده می شوند.

قیمت خرید ابزارهای تهیه قهوه

ملزومات قهوه و سایر تجهیزات مخصوص آماده سازی قهوه با قیمت های به خصوصی در دسترس مشتریان قرار می گیرند. شما می توانید هر یک از دسته بندی های آن ها را با قیمت های مناسبی خریداری کنید. برخی از عوامل تعیین کننده هزینه این محصولات را در زیر مشاهده می کنید:

 1. نوع هر یک از این دستگاه ها در تعیین هزینه آن ها تاثیر گذار است. بی شک هزینه خرید دستگاه های بزرگ آماده سازی قهوه بیشتر از ابزارهای جانبی تهیه این نوشیدنی ها است.
 2. انواع آن ها بر اساس برندهای سازنده نیز قیمت گذاری می شوند. اعتبار برند سازنده بر قیمت این محصولات تاثیر می گذارد.
 3. هر یک از این تجهیزات با جنس و متریال به خصوصی تولید می شوند و این مسئله نیز در تعیین هزینه نهایی آن ها تاثیر به سزایی بر جای می گذارد.
 4. ظرفیت هر یک از دستگاه های تهیه قهوه نیز هزینه این اقلام را تحت تاثیر قرار می دهد. شما می توانید هر یک از آن ها را با ابعاد انتخابی خود خریداری کنید و به این ترتیب بهای پرداختی آن ها نیز متفاوت خواهد شد.
لوازم جانبی قهوه

جمع بندی

در این گزارش در خصوص انواع تجهیزات و ابزارهای مخصوص تهیه و آماده سازی قهوه اطلاعاتی به دست آوردید که به شما کمک می کنند، با بهترین روش ها انواع نوشیدنی ها را آماده سازی کنید. هر یک از این تجهیزات از قیمت به خصوصی برخوردار هستند.

فروشگاه اینترنتی خانه شکلاتی بهترین ها را در دسترس مشتریان قرار می دهد. شما می توانید هر یک از این تجهیزات تهیه و آماده سازی قهوه را با در نظر گرفتن نوع نیازهای خود تهیه کرده و مورد استفاده قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.