معرفی انواع مدل های قمقمه

خرید قمقمه کودک فانتزی

مقدمه

همه سلول های بدن انسان در محیطی آبی به نام آب میان بافتی زندگی می کنند و به همین دلیل حجم زیادی از بدن انسان را آب تشکیل داده است و خوردن آب به مقدار کافی در روز اهمیت ویژه ای برای انسان دارد. افراد برای تحصیل در دانشگاه یا مدرسه، انجام حرفه، فعالیت های ورزشی و غیره که در خارج از منزل انجام می شوند، نیاز به آبی سالم و گوارا دارد. خرید قمقمه ورزشی، خرید قمقمه کودک، خرید قمقمه شیشه ای و یا سایر مدل ها و انواع قمقمه می تواند این نیاز را به بهترین شکل پاسخ دهد. بازار مملؤ از قمقمه های مختلف است و تلاش برای انتخاب یک قمقمه با بهترین عملکرد برای افراد چالش برانگیز می باشد.

قمقمه چیست و چه کاربردی دارد؟

نوعی ظرف پلاستیکی یا شیشه ای که ورزشکاران، مسافران، سربازان و غیره برای نگهداری و حمل آب از آن استفاده میکنند. قمقمه می تواند آب را برای مدت زمان نسبتا طولانی ای خنک و سالم نگه دارد. در دوره اشکانیان نیز قمقمه کاربرد داشته است؛ ظرفی از جنس سفال که توسط چرم و یا پارچه پوشیده می شد و می توانست مدت ها آب را خنک درون خود نگهداری کند. امروزه قمقمه در انواع و مدل های مختلف با طرح هایی مطابق سلیقه مشتری در بازار موجود است؛ در خرید قمقمه ورزشی، خرید قمقمه کودک و یا خرید قمقمه شیشه ای تفاوت اصلی، میزان گنجایش و جنس بکار برده شده در محصول می باشد.

قمقمه دوچرخه

 به همراه داشتن یک قمقمه برای یک فرد ورزشکار از جمله ضروریات محسوب می شود. در حین ورزش مخصوصا ورزش هایی مانند پیاده روی و دوچرخه سواری، بدن طی تعریق آب زیادی را از دست می دهد اما فرد برای ادامه ورزش و زندگی خود حتما باید با خوردن آب کافی میزان آب از دست رفته را جبران کند. جنس اکثر قمقمه دوچرخه های سواری پلاستیک می باشد هر چند که فلز نیز به عنوان ماده اولیه مصرفی در این نوع از قمقمه ها دیده می شود. قمقمه روی یک پایه فلزی فنری که روی طوقه دوچرخه است نصب می شود تا به راحتی در دسترس دوچرخه قرار گیرد.

قمقمه نی دار

هنگام ورزش یا فعالیت های بدنی به علت افزایش ضربان قلب، فشار خون و متابولیسم یاخته ها، دمای بدن بالا میرود؛ دندان ها نیز از حمله بخش هایی اند که گرم تر از حالت معمول می شوند. تفاوت دمای میان دندان و آب خنک می تواند باعث آسیب و بروز علائمی مانند گزگز (حساسیت دندان ها به تغییر دما) و یا دندان درد شود به همین منظور درون برخی از قمقمه ها نی مخصوصی تعبیه شده است تا ضمن راحتی در نوشیدن آب به دندان ها آسیبی نرسد. هنگام خرید قمقمه کودک و یا خرید قمقمه ورزشی ممکن است این نی ها درون قمقمه دیده شوند.

قمقمه کتابی

علت نامگذاری و شهرت این نوع از قمقمه ها به قمقمه کتابی شکل ظاهری آن ها می باشد؛ قمقمه های کتابی برخلاف انواع دیگر قمقمه تخت هستند. گاها افراد از کمبود فضا کیف و یا کوله پشتی شان برای حمل قمقمه گله می کنند؛ یکی از روش های کاهش فضای اشغال شده توسط قمقمه بدون تغییر حجم آب قابل حمل، تبدیل قمقه از حالت بطری به حالت کتابی است قابل ذکر است که حتی می تواند حجم آب قابل حمل در این نوع از قمقمه ها چندین برابر انواع دیگر قمقمه باشد.

خرید قمقمه خرسی
خرید قمقمه خرسی

قمقمه مخرن دار

در این نوع از قمقمه ها می توان آب را به وسیله میوه ها و پودر های مخصوص بدون آنکه با آب مخلوط شوند طعم دار کرد در واقع تنها طعم ماده افزوده شده درون آب نفوذ می کند. قمقمه های مخزن دار برای افرادی که طعم آب خالص را دوست ندارند و یا افراد علاقه مند به ورزش بدنسازی مناسب است. بدنسازان می توانند برای مخلوط کردن انواع انرژی زا و یا مکمل با آب از قمقمه مخرن دار استفاده کنند. توجه داشته باشید که هنگام خرید قمقمه های مخزن دار نگران حجم قمقمه نباشید زیرا مخزن و حجم اصلی قمقمه از یکدیگر جدا هستند . خرید قمقمه شیشه ای مخزن دار، خرید قمقمه کودک مخزن دار و خرید قمقمه ورزشی مخزن دار نیز می توانند از جمله خرید های مناسب برای افراد باشند.

حتما بخوانید  ‌تفاوت قمقمه های ورزشی و قمقمه های دیگر

قمقمه نظامی

نوعی ظرف جهت حمل و نگهداری آب برای افراد نظامی از جمله سربازان در نظر گرفته می شود. این نوع از قمقمه با با توجه به شرایط یک فرد نظامی باید در برابر ضربه مقاوم باشد در نتیجه فلز می تواند جنس مناسبی برای ساخت قمقمه های نظامی باشد. فلز آلومینیوم در برابر ضربه مقاوم است و در عین حال سبک می باشد همچنین تماس با آب و اکسیژن هوای مرطوب موجب ایجاد رنگار و تخلخل در فلز نمی شود. قمقمه های پلاستیکی هم در این نوع دیده می شوند اما برای جلوگیری از ایجاد سوراخ در بدنه محصول، ساخت این نوع از قمقمه ها با فلز رایج تر است. قمقمه های نظامی دارای بک کیف هستند و روی کمر فرد نصب می شوند.

قمقمه کودک این نوع از قمقمه ها مخصوص کودک طراحی شده اند. معمولا قمقمه های کودک از جنس پلاستیک بادوام، نشکن، همراه نی و با گنجایش کمتر ساخته می شوند تا راحتی و استفاده امن را برای کودک به همراه داشته باشند.

نکات مهم هنگام خرید قمقمه

جنس قمقمه

قمقمه ها بر اساس کاربردی که دارند می توانند از جنس فلز (استیل ضد زنگ و یا آلومینیوم)، پلاستیک و یا شیشه باشند. هنگام خرید قمقمه فلزی دقت داشته باشید که از فلز ضد زنگ استفاده شده باشد در غیر این صورت رنگ، طعم و مزه آب تغییر می کند و برای بدن نیز مضر است. برای دوچرخه سواران و افراد نظامی نباید نسبت به خرید قمقمه شیشه ای اقدام کرد زیرا مناسب حرفه و ورزش آن ها نمی باشد و در اثر ضربه دچار شکستگی و یا ترک می شوند. هنگام خرید قمقمه کودک، خرید قمقمه ورزشی و یا هر قمقمه دیگر از سایت خانه شکلاتی جنس محصول اهمیت بالایی دارد.

اندازه و وزن

اندازه قمقمه باید متناسب با اندازع کوله پشتی و یا کیف شما باشد تا بتوانید به راحتی آن را حمل کنید. چنانچه فضای شما کم است می توانید از قمقمه های کتابی استفاده کنید. اگر وزن قمقمه زیاد باشد با حمل آب نیز سنگین تر هم می شوند و جابجایی آن ها با دست، کوله و کیف به فرایندی سخت و خسته کننده تبدیل می شود. هنگام خرید از سایت خانه شکلاتی به خوش دست بود قمقمه نیز توجه کنید؛ خوش دست نبودن قمقمه عاملی برای سقوط قمقمه ها از دست و ایجاد زمینه برای آسیب به بدنه آن ها می باشد .

گنجایش قمقمه

گنجایش قمقمه خریداری شده نشان دهنده حجم آب قابل حمل توسط قمقمه است. میزان مناسب گنجایش قمقمه با توجه به مدت زمان فعالیت فرد در خارج از منزل و همچنین نوع فعالیت فرد متفاوت می باشد اما به طور کلی برای خرید قمقمه کودک باید از گنجایش های کمتر و برای خرید قمقمه ورزشی باید از قمقمه هایی با گنجایش بیشتر استقبال کرد.

قابلیت حفظ دما

مسلما فرد هنگام استفاده از قمقمه دوست دارد آبی خنک در تابستان و بهار و همچنین آبی با دمای بالاتر در زمستان بنوشد پس قابلیت حفظ دمای اولیه آب ریخته شده درون قمقمه ها می تواند ویژگی ای مهم و قابل توجه هنگام خرید قمقمه باشد. برخی مدل های قمقمه مخصوص حمل آب در مسیر های کوتاه اند؛ در این مدل از قمقمه ها برای حفظ دما آنچنان اهمیتی قائل نشده اند اما در مقابل برخی مدل ها که معمولا از جنس استیل ضد زنگ هستند می توانند دمای آب را برای ساعت ها حفظ کنند.

حتما بخوانید  ظروف سرامیکی و فانتزی آشپزخانه

قابلیت شست وشو آسان

هر چقدر هم که یک قمقمه باکیفیت و کارآمد باشد اما نتوان درونش را به خوبی شست و شو داد قمقمه ای بی ارزش خواهد بود. تجمع میکروب و حتی ایجاد لجن درون قمقمه از عوامل تهدید کننده سلامت فرد اند.

دهانه قمقمه و نحوه خروج آب

با توجه به سلیقه و زمینه مصرفی، دهانه قمقمه می تواند از نوع پیچی، لوله ای و یا به صورت یک شیر کوچک باشد که به صورت کلی اب می تواند به سه شکل پیچی، ضامنی و یا فشاری از آن خارج شود. انتخاب صحیح دهانه و نحوه خروج آب از آن ها به استفاده راحت از محصول خریداری شده منجر می شو د.

عوامل جانبی

برخی از مدل های قمقمه دارای لیوان، بند و کمری متصل به بدنه و یا عایق برای حفظ دمای آب اند.

قیمت قمقمه

عواملی مانند جنس، نوع، ویژگی های جانبی و همچنین قابلیت های قابل پشتیبانی روی قیمت قمقمه تأثیر گذار است. آنچه هنگام خرید قمقمه مهم است تناسب قیمت قمقمه با کیفیت، کارایی و ویژگی های آن می باشد. فرد باید با توجه به زمینه مصرفی و بودجه خود، قمقمه مناسبش را انتخاب کند.

خرید قمقمه سه تایی
خرید قمقمه سه تایی

نکات قابل توجه هنگام استفاده از قمقمه

هنگام بکارگیری قمقمه خریداری شده دقت کنید که هرگز درون آن نوشیدنی های گازدار از جمله نوشابه نگهداری نکنید؛ با ریختن مواد گازدار درون قمقمه احتمال ترک خوردن بدنه محصول بالا می رود؛ قرار دادن قمقمه درون فریزر نیز می تواند منجر به ترک خوردن بدنه محصول شود. هنگام خرید قمقمه شیشه ای و پلاستیکی به یاد داشته باشید که نمی توانید درون آن ها اب جوش بریزید و حمل کنید زیرا اینکار منجر به واکنش بین آب جوش با مواد تشکیل دهنده بدنه و ایجاد عوامل سرطان زا می شود همچنین دقت کنید که قمقمه های پلاستیکی را نباید در معرض نور خورشید و گرمای افتاب قرار داد. . رعایت همه این موارد گفته شده به حفظ و ارتقا سلامت فرد هنگام استفاده از قمقمه کمک می کند.

جمع بندی

برای حمل و نگهداری آب هنگام فعالیت های روزانه نیاز به آبی با دمای دلخواه و سالم دارید؛ خرید قمقمه مناسب از سایت خانه شکلاتی می تواند این نیاز شما را برطرف کند . در این مقاله با ماهیت، کاربرد، جنس و انواع قمقمه آشنا شدید. برای سهولت در خرید قمقمه پیشنهاد می شود که یک لیست از قمقمه های باکیفیت و دارای قیمت مناسب تهیه کنید و سپس با بررسی ویژگی های لازمه نسبت به خرید اقدام کنید. سایت خانه شکلاتی می تواند انتخاب مناسبی برای خرید قمقمه انتخابی شما باشد. خرید قمقمه شیشه ای، خرید قمقمه کودک و خرید قمقمه ورزشی از این سایت به صورت انلاین امکان پذیر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *