راهنمای خرید بهترین قمقمه ورزشی برای تابستان

خرید قمقمه ورزشی

چه مدل قمقمه ورزشی بخرم؟ وسایل ضروری زیادی برای ورزش های هوایی، باشگاه، کوهنوردی و حتی پیاده روی وجود دارد. میان قمقمه ورزشی یکی از رایج ترین وسایلی است که توسط افرادی که ورزش می کنند حمل می کنند. در ادامه با انواع قمقمه ها اشنا می شوید.

قمقمه

قمقمه های ورزشی کاربردهای زیادی دارند، جدای از استفاده در حین ورزش، برای محل کار یا دانشگاه نیز مناسب هستند. این روزها استفاده از قمقمه به یک سبک یا شیوه زندگی تبدیل شده است و به ما کمک می کند تا در هر زمان و مکان آب آشامیدنی سالمی داشته باشیم.

بطری های ورزشی یا قمقمه ها از نظر اندازه و جنس بدنه متفاوت هستند. همچنین قمقمه های ساخته شده برای کودکان با قمقمه های بزرگسالان متفاوت است. ورزش هایی مانند کتاب، فلز و فولاد وجود دارد. اگر ورزش می کنید یا زمانی را در فضای باز می گذرانید، راهنمای امروز خرید بهترین قمقمه ورزشی را از دست ندهید.

 یک بطری آب مهمترین همراه شما در ورزش، مسافرت و بسیاری از لحظات دیگر است. شما باید بطری آب و بطری آب ورزشی داشته باشید و از آن استفاده کنید زیرا لازم است نوشیدنی های مختلف به خصوص آب در حین ورزش همراه خود داشته باشید. در زیر با اهمیت استفاده از قمقمه ورزشی در حین تمرین آشنا می شوید.

بطری های ورزشی و قمقمه برای ورزشکاران و کسانی که ورزش را به عنوان یک اصل در زندگی روزمره خود می پذیرند ضروری است. این قمقمه های آب با طرح های مختلف پرطرفدارترین هستند.

طراحی ارگونومیک دارد

خرید اسموتی و بطری های آب ورزشی دارای طراحی ارگونومیک هستند. این محصولات فقط توسط ورزشکاران استفاده نمی شود. کاربران مختلف می توانند به راحتی از مدل های مختلف کولر آبی کاربردی مختلف در زندگی روزمره خود استفاده کنند.

طراحی قمقمه آب و بطری ورزشی گرم ماندن نوشیدنی های شما را تضمین می کند. این ویژگی نوشیدنی های شما را در تابستان خنک و در زمستان گرم نگه می دارد.

انواع مدل های قمقمه

 قمقمه نظامی: این بطری های آب معمولاً از فلز آلومینیوم ساخته می شوند که سبک وزن و ضد زنگ است. مدل های قمقمه پلاستیکی نیز موجود است، اما برای جلوگیری از سوراخ شدن، بیشتر فلزی هستند. کیفی به کمر بسته اند.

قمقمه دوچرخه سواری:  قمقمه دوچرخه سواری ورزشی است که باعث می شود بدن زیاد عرق کند و آب زیادی از دست بدهد، بنابراین باید آب زیادی بنوشید. اکثر صفحات دوچرخه از پلاستیک ساخته شده اند، اگرچه برخی از صفحات فلزی نیز موجود است. این مدل دارای پایه فلزی فنری است که بر روی لبه دوچرخه نصب می شود و می توانید هنگام دوچرخه سواری از قمقمه اسپرت استفاده کنید.

قمقمه حصیری: همانطور که می دانید در حین ورزش دمای بدن افزایش می یابد. همچنین هنگام نوشیدن آب چشمان شما گرم است و قرار گرفتن در معرض آب سرد می تواند به دندان های شما آسیب جدی وارد کند. بنابراین بهتر است قمقمه با نی استفاده کنید تا به دندان شما برخورد نکند. همچنین دندان های بسیاری از افراد به تغییرات دما بسیار حساس است و با نوشیدن آب احساس درد می کنند.

قمقمه با مخزن آب :: با این قمقمه می توانید بدون مخلوط کردن آب، آب را با میوه ها و پودرهای مختلف طعم دار کنید.اما فقط طعم این ماده وارد آب می شود.

خرید قمقمه کتابی مخزن دار
خرید قمقمه کتابی مخزن دار

مزایای استفاده از قمقمه آب

خرید قمقمه ورزشی نسبت به سایر تجهیزات مسافرتی ارزانتر هستند. بنابراین می توان نتیجه گرفت که ارزش خرید آنها بالا است.

• با خرید قمقمه همیشه آب آشامیدنی سالم و خنک خواهید داشت.

• ا خرید قمقمه ورزشی از نظر بهداشتی فقط برای فرد خاصی است و برای دیگران قابل استفاده نیست.

• ترمو اسپورت به دلیل اندازه کوچکی که دارد به راحتی با خود حمل می شود و به مکان های مختلفی مانند پیاده روی، دوچرخه سواری می برد.

 نکات مهمی که هنگام خرید قمقمه

• اندازه و وزن قمقمه: به یاد داشته باشید که وزن قمقمه باید به گونه ای باشد که وقتی پر از آب است، شما را سنگین نکند و بتوانید به راحتی آن را در دست بگیرید

. جنس قمقمه آب: قمقمه های ورزشی از مواد مختلفی از جمله شیشه های فولادی ضد زنگ، آلومینیومی و گاهی پلاستیکی ساخته می شوند. به یاد داشته باشید که فلز باید ضد زنگ باشد، زیرا در صورت زنگ زدگی، رنگ و بوی آب تغییر می کند و قمقمه را از بین می برد. از مدل های شیشه ای برای دوچرخه استفاده نکنید زیرا در صورت افتادن ممکن است بشکنند.

• اندازه و ظرفیت خرید قمقمه ورزشی: اندازه یا ظرفیت بطری آب شما تعیین می کند که برای چه فعالیت هایی از آن استفاده می کنید. به طور کلی ورزشکاران باید از قمقمه با ظرفیت بیشتر استفاده کنند. چون نسبت به سایر افراد عادی جامعه آب بیشتری مصرف می کنند.

• قابلیت حفظ دما: یکی از نکات مهمی که در خرید قمقمه باید به آن توجه کرد، توانایی آن در حفظ دمای مایع موجود در آن است. برخی از قمقمه ها برای انتقال مایع در فواصل کوتاه مورد استفاده قرار می گیرند و در این مدل، حفظ دما اهمیت چندانی ندارد، اما برخی از مدل ها که معمولاً از فولاد ضد زنگ ساخته می شوند، می توانند دمای مایع را برای چندین ساعت حفظ کنند و از گرم شدن بیش از حد آن جلوگیری کنند. .

• طراحی ظاهری: شکل و ظاهر محصول مورد نظر شما تنها به سلیقه و نظر شما بستگی دارد.اما پیشنهاد می کنیم در انتخاب بطری آب به فاکتور زیبایی و همچنین طراحی بطری با کاربری آسان آن توجه داشته باشید

• مکانیزم درب قمقمه: برخی از مدل ها دارای درب دکمه ای هستند، یعنی می توانید درب را فشار داده و باز کنید. اگر مدل به زمین بیفتد تمام یا بخشی از مایع روی آن ریخته می شود. نمونه هایی وجود دارد که مکانیزم باز و بسته شدن درب در برابر دستکاری مقاوم است و وقتی درب بسته نشود مایعی نمی ریزد.

• قیمت خرید قمقمه : تقریباً تمام عوامل مهم مؤثر بر قیمت خرید قمقمه در این مقاله ذکر شده است، اکنون باید بر اساس منطقه استفاده و حجم بودجه خود محصول مناسب را پیدا کنید. دارند. خرید اسموتی را فراموش نکنید.

جنس انواع قمقمه

قمقمه ها به طور کلی به سه دسته اصلی تقسیم می شوند: قمقمه های پلاستیکی، قمقمه های شیشه ای و قمقمه های فلزی. مواد به کار رفته در ساخت قمقمه نشان دهنده نحوه استفاده از آن است و افراد می توانند قمقمه را با توجه به نیاز خود انتخاب و خریداری کنند.

همچنین برخی از قمقمه ها به قمقمه های کتابی معروف هستند که همانطور که از نامشان پیداست شباهت هایی به کتاب ها دارند. معمولاً از مواد فلزی یا پلاستیکی برای ساخت قمقمه کتاب استفاده می شود که می توان آن را از فروشگاه های لوازم ورزشی خریداری کرد. قمقمه های کتابی معمولاً در ابعاد 13×32 میلی متر یا 13×22 میلی متر ساخته می شوند و می توانند تقریباً 380 تا 450 میلی لیتر مایعات را در خود جای دهند.

خرید قمقمه ورزشی
خرید قمقمه ورزشی

قمقمه پلاستیکی

 همانطور که از نام این نوع قمقمه پیداست از پلاستیک ساخته شده اند. پلاستیک مورد استفاده در ساخت این نوع قمقمه مقاومت بسیار بالایی دارد که دوام و استحکام خوبی به این نوع قمقمه می دهد. معمولاً از موادی مانند پلی اتیلن با چگالی بالا و کم، پلی استر یا پلی پروپیلن برای ساخت قمقمه های پلاستیکی استفاده می شود. هنگام استفاده از این نوع قمقمه باید مراقب بود زیرا ممکن است در صورت ضربه خوردن بشکند یا ترک بخورد. این قمقمه ها برای انتقال مایعات با دمای بالا مناسب نیستند.هنگام خرید این نوع قمقمه باید مراقب باشید که مواد به کار رفته در ساخت آن باعث سرطان نشود.

شیشه ای

 در ساخت این قمقمه ها که معمولاً ورزشکاران از آن به عنوان قمقمه استفاده می کنند، از شیشه نیز استفاده می شود. البته باید توجه داشت که این قمقمه ها نیز نیاز به مراقبت زیادی دارند و در صورت ضربه خوردن ممکن است بشکنند یا بشکنند. قمقمه های ساخته شده از شیشه می توانند مایعات را در هر دمایی ذخیره کنند و براق و شفاف به نظر برسند و در بیشتر موارد خطری برای سلامتی انسان ندارند. قمقمه های شیشه ای معمولاً به دلیل استفاده از شیشه در ساخت آنها سنگین تر هستند و حمل آن برای مدت طولانی کمی دشوار است.

خرید قمقمه طرح فانتزی
خرید قمقمه طرح فانتزی

 فلزی

این قمقمه ها نیز فلزی بوده و دارای بدنه فلزی می باشند. استفاده از فلز آلومینیوم در ساخت این قمقمه ها باعث کاهش وزن آن ها نسبت به قمقمه های شیشه ای شده و همین امر باعث سهولت در استفاده طولانی مدت از آن ها شده است.قمقمه های فلزی عموماً در حفظ دمای مایعات داخل قمقمه انعطاف ناپذیر هستند، بنابراین اگر در این قمقمه ها از مایعات داغ استفاده شود، دمای مایع به بدنه آن منتقل می شود و بدنه قمقمه نیز گرم می شود و باعث می شود که این قمقمه گرم شود. سخت نگه داشتن این نوع قمقمه معمولا از آلومینیوم ضد روی ساخته شده و به راحتی قابل شستشو است. قمقمه های فلزی در صورت ضربه زدن ممکن است نیش بزنند. همچنین این قمقمه ها تحت تأثیر دمای محیط قرار می گیرند که بر مایع داخل قمقمه تأثیر می گذارد و دمای آن در مجاورت هوای گرم یا سرد تغییر می کند.

13 دیدگاه برای “راهنمای خرید بهترین قمقمه ورزشی برای تابستان

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.